Loading…
02. Kinoteatr 4challenge clear filter
arrow_back View All Dates
Saturday, September 7
 

09:00 CEST

Fotograficzna podróż po Himalajach. Opowieść Magdy Jończyk
Saturday September 7, 2024 09:00 - 10:00 CEST
Fotografia dokumentalna potrzebuje czasu. Wymaga powrotów i uwagi. Magda Jończyk patrzy holistycznie na wyprawy wysokogórskie, od lat pokazując ich drugą stronę. Fotografuje ludzi gór. Ludzi, którzy idą w wysokie góry nie dla przyjemności, nie dla doznań estetycznych, nie po to też, aby się sprawdzić, czy osiągnąć sukces. Idą, bo muszą.
Jej uwagę przykuwa zaplecze wysokogórskich wypraw, ten mniej znany świat. Idzie z tragarzami po lodowcu, zagląda do ich domów. Fotograficzna narracja Magdy jest nieśpieszna, pełna szacunku do bohaterów i z poszanowaniem ich godności. Ukazuje prostą codzienność Himalajów i Karakorum w sposób piękny.

O tym jak, pomimo bariery kulturowej, buduje relacje z ludźmi w Pakistanie i w Nepalu. Jak zdobywa ich zaufanie i czy relacje z ludźmi są potrzebne, aby stworzyć fotograficzną opowieść zdradzi podczas Festiwalu Górskiego w Lądku Zdroju.

Magda Jończyk, fotografka od przeszło dziesięciu lat związana z Himalajami, skupia się na mieszkańcach wysokogórskich, odizolowanych regionów. W jej obiektywie i relacjach Szerpowie nigdy nie będą po prostu tragarzami. Będą ludem o bogatej kulturze i ludźmi o własnych historiach. Prowadzi trekkingi w wysokich górach z poszanowaniem natury.


Nawet najwyższy szczyt zdobywa się małymi krokami  
www.magdajonczyk.com 

 

Goście
avatar for Magda Jończyk

Magda Jończyk

Magda Jończyk, fotografka od przeszło dziesięciu lat związana z Himalajami, skupia się na mieszkańcach wysokogórskich, odizolowanych regionów. W jej obiektywie i relacjach Szerpowie nigdy nie będą po prostu tragarzami. Będą ludem o bogatej kulturze i ludźmi o własnych... Read More →

Saturday September 7, 2024 09:00 - 10:00 CEST
02. Kinoteatr 4challenge

10:15 CEST

Karl “Charly” Gabl - Papież Meteorologii (z udziałem Adama Bieleckiego)
Saturday September 7, 2024 10:15 - 11:45 CEST
PAPIEŻ METEOROLOGII u nas! Z jego prognoz korzystali najwybitniejsi himalaiści i alpiniści świata. Simone Moro nazwał KARLA GABLA swoim "pogodowym guru". "Mogę przejść na emeryturę dopiero wtedy, gdy Gerlinde zdobędzie wszystkie 14 ośmiotysięczników" - takie oświadczenie wynegocjowała z nim himalaistka Gerlinde Kaltenbrunner.

Każdego roku pomagał ok. 50-60 wyprawom. Tak przez dziesiątki lat.

Nawet po przejściu na emeryturę nadal wspiera wspinaczy. Szczególne więzi łączą go z Ralfem Dujmovitsem i Gerlinde Kaltenbrunner.

Był konsultantem Hansjörga Auera, jego brata Matthiasa Auera i Simona Anthamattena podczas ich pierwszego wejścia na Kunyang Chhish East w Pakistanie.

Hansjörg Auer korzystał z jego usług również podczas pierwszego solowego wejścia na Lupghar Sar West (7157 m).

David Lama polegał również na jego prognozach pogody podczas pierwszego solowego wejścia na Lunag Ri.

Karl Gabl ma swój wkład w nagrodzone Piolet d'Or 2023 pierwsze wejście Pumari Chhish Eastw wykonaniu Christophe'a Ogiera, Jérôme'a Sullivana i Victora Saucède'a.

Przyjaźni się również z wieloma polskimi himalaistami, a sweter od Artura Hajzera jest mu... szczególnie bliski.

Goście
avatar for Adam Bielecki

Adam Bielecki

Adam Bielecki – urodzony w 1983 roku. Himalaista, alpinista, taternik i podróżnik. Klub Wysokogórski Kraków. Członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. Pochodzi z Tychów, mieszka w Wielkopolsce. Absolwent Psychologii UJ. Wspina się w górach od 20 lat. Lider kilkudziesięciu... Read More →
avatar for Karl Gabl

Karl Gabl

Karl "Charly" Gabl (ur. 21 grudnia 1946 r. w St. Anton am Arlberg) jest austriackim meteorologiem i alpinistą. Jako ekspert meteorologiczny jest znany ze swoich raportów pogodowych w regionalnym studiu ORF Tyrol i prognoz dla alpinistów i himalaistów na całym świecie.Karl Gabl... Read More →
avatar for Aga Szewczyk-Ładanowska

Aga Szewczyk-Ładanowska

tłumaczka
Tłumaczka ustna języka angielskiego.Mieszka w Krakowie, choć jej serce przepadło dla Portugalii, gdzie ponad dekadę temu zaczęła się wspinać.Najczęściej tłumaczy ustnie dla instytucji kultury, festiwali i organizacji międzynarodowych.Współpracuje też z biurem The Action... Read More →
Sponsorzy
avatar for Narodowe Biuro Promocji Austrii

Narodowe Biuro Promocji Austrii

Aktywność kluczem do szczęściaJak można osiągnąć szczęście? Jednym ze sposobów jest aktywny wypoczynek, który znacząco wpływa na samopoczucie. Nieważne czy nad wodą czy w górach: zawsze jest właściwa pora, aby przeżyć przygodę! Austriacka przyroda oferuje mnóstwo... Read More →

Saturday September 7, 2024 10:15 - 11:45 CEST
02. Kinoteatr 4challenge
  prezentacja

12:00 CEST

Adaptacja do wysokości I choroba wysokościowa w pigułce - wykład lek. Patrycji Jonetzko
Saturday September 7, 2024 12:00 - 13:00 CEST
Zespół adaptacji do wysokości, czyli tak zwana choroba wysokościowa może dotknąć każdego powyżej 2500 m nad poziomem morza i stanowi potencjalnie poważne zagrożenie w trakcie podróży w góry wysokie.

Jest to jednostka chorobową słabo rozumiana, często nieprawidłowo diagnozowana i leczoną zarówno na trekach, jak i wyprawach himalajskich.

Wykład obejmie podstawy fizjologi i adaptacji, profilaktykę pierwotną, rozpoznawanie oraz leczenie przedszpitalne choroby wysokościowej, w tym dwóch stanów bezpośredniego zagrożenia życia - obrzęku mózgu i płuc.

Kulminacją będzie demonstarcja bezpiecznego sprężania w torbie hiperbarycznej.

Jeżeli myślisz poważnie o bezpiecznych wyjazdach w góry wysokie, ten wykład jest dla Ciebie.

Goście
avatar for Patrycja Jonetzko

Patrycja Jonetzko

Lekarz wyprawowy.Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej, Doktor Uniwersytetu Medycznego w Insbrucku (Austria).Ukończyła studia podoktoranckie z Medycyny Tropikalnej na Uniwersytecie Mahidol w Bangkoku, odbyła staże w Australii, Nowej Zelandii, Tajlandii, RPA, Kambodży, Ugandzie... Read More →

Saturday September 7, 2024 12:00 - 13:00 CEST
02. Kinoteatr 4challenge

14:00 CEST

#50latPZA - 50 lat na jednej linie - Jubileusz Polskiego Związku Alpinizmu i wręczenie nagród "Taternika"
Saturday September 7, 2024 14:00 - 15:30 CEST
Miło nam poinformować, że główna gala z okazji jubileuszu Polskiego Związku Alpinizmu odbędzie się właśnie u nas, na festiwalu.
Osobiście nad programem czuwa były prezes, a dziś wiceprezes PZA - Piotr Pustelnik, a reżyseruje Jerzy Połoński.
Gala PZA będzie połączona również z wręczeniem corocznych nagród "Taternika".

Nagroda „Taternika" im. Jerzego Kukuczki przyznawana jest od 2018 r.
· To nie tylko nagroda za sportowy wynik – za wysokość, głębokość, za cyfrę. To nagroda za potęgę ducha, śmiałą myśl, zamysł, czasem wieloletnią konsekwencję w dążeniu do celu. Słowem – za ducha gór.
· Chcemy dostrzegać najważniejsze wartości kształtujące etos środowiska: poświęcenie i oddanie innym. One narodziły się i kształtowały w Tatrach. Dlatego nagroda ma kształt symboliczny – jest wierną kopią czekana Mariusza Zaruskiego.
· Dlaczego Nagroda im. Jerzego Kukuczki? Bo Kukuczka jest symbolem i najwybitniejszym przedstawicielem środowiska największych wyzwań w górach.
· Dlaczego Mariusz Zaruski? Bo Zaruski, twórca Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, zdobywca wielu tatrzańskich szczytów, społecznik z duszy, łączył w sobie szlachetność wobec ludzi, pasję zdobywania gór, wiedzę o nich i przekonanie, że góry uszlachetniają.
· Dlaczego czekan Mariusza Zaruskiego? Bo to prawdziwy artefakt. Towarzyszył twórcy TOPR podczas najważniejszych wypraw. Znajduje się w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Jego wierne kopie wykonał Stanisław Byrcyn, którego dziad zjeżdżał z Zaruskim z Kościelca na nartach. Dziękujemy Muzeum Tatrzańskiemu za wykorzystanie eksponatu i wsparcie.
· Partnerem wydarzenia jest Polski Związek Alpinizmu, a patronem Fundacja Wielki Człowiek.

Nagrody i wyróżnienia przyznawane są za:
· Najlepsze przejścia górskie i wielkościanowe.
· Wspinaczkę sportową.
· Spektakularne osiągnięcia w kategoriach: alpinizm jaskiniowy, narciarstwo wysokogórskie, kanioning i w innych aktywnościach PZA.
· Dokonania sprzed 25 lat.
· Górskie dzieło życia.

Laureatami nagród byli najwybitniejsi wspinacze i narciarze wysokogórscy wszystkich pokoleń, a nagrodę za Górskie dzieło życia otrzymali m.in. Józef Nyka, Marian Bała, Jerzy Wala, Stanisław Biel, Adam Zyzak.


Goście
avatar for Piotr Xięski

Piotr Xięski

Zarzad PZA
Wspina się od 1986 r. Instruktor Taternictwa PZA, prezes Klubu Wysokogórskiego w Katowicach. Od 2002 r. w składach kolejnych Zarządów PZA, Komisji Wspinaczki Wysokogórskiej PZA, Komisji Tatrzańskiej PZA, Rady IŚW Nasze Skały. Współautor I klasycznego przejścia drogi Metanoia... Read More →
avatar for Monika Strojny

Monika Strojny

Zarzad PZA
Monika Strojny przewodniczka tatrzańska III klasy, sędzia międzynarodowy ISMF, członek Zarządu PZA i ISMF, prowadzi stronę "skialpinizm", na co dzień pracuje w 5+Szkole Górskiej - https://szkola-gorska.pl/... Read More →
avatar for Zuzanna Palińska

Zuzanna Palińska

Zuzanna Palińska – taterniczka jaskiniowa, członkini Komisji Taternictwa Jaskiniowego oraz Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego. Prowadzi badania na temat zmian klimatycznych w jaskiniach lodowych. Pomimo, że uwielbia jeździć po świecie i była na nie jednej wyprawie... Read More →
avatar for Agnieszka Szrek-Burczyk

Agnieszka Szrek-Burczyk

Od ponad 20 lat związana ze Speleoklubem Świętokrzyskim w Kielcach, Instruktor Taternictwa Jaskiniowego, członkini Zarządu PZA i obecna przewodnicząca Komisji Taternictwa Jaskiniowego.Współorganizatorka wielu eventów jaskiniowych takich jak Forum Speleo czy Speleomistrzostwa.Uczestniczka... Read More →
avatar for Maja Pietraszewska-Koper

Maja Pietraszewska-Koper

Producentka oraz autorka scenariusza i muzyki do filmu “Życie w biegu. Piotr Hercog”, który ma na festiwalu światową premierę.Prezeska Fundacji Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady promującej kulturę górską oraz wszystkie inicjatywy związane z górami. Studiowała... Read More →
avatar for Łukasz Sroka

Łukasz Sroka

Łukasz Sroka to człowiek wielu pasji, którego życie kręci się wokół gór i sportu. Jako Instruktor wspinania sportowego Polskiego Związku Alpinizmu, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc kursy i sekcje wspinaczkowe dla dorosłych i młodzieży.Tatry to... Read More →
avatar for Maciej Kwaśniewski

Maciej Kwaśniewski

Redaktor naczelny „Taternika”Dziennikarz i wydawca nie dający się przekonać do intelektualnej pauperyzacji mediów. Prywatniewciąż wierzy, że Tatry należą do duchowego krajobrazy każdego Polaka, a taternicy to niemalbogowie. Co więcej uważa, że na spotkanie z górami... Read More →
avatar for Bogusław Kowalski

Bogusław Kowalski

Wspina się od 1992, a od 1997 nieprzerwanie uczy wspinaczki.Wspinał się między innymi w Tatrach, Dolomitach, Alpach, w górach Szkocji, w Andach, Patagonii i w Himalajach. Współautor nowych dróg w wielkich ścianach gór Ameryki Południowej, między innymi na dziewiczej, tysiącmetrowej... Read More →
avatar for Ewa Grzęda

Ewa Grzęda

Przewodnicząca Jury Konkursu "KSIĄŻKA GÓRSKA ROKU 2024"
Historyk literatury, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, kieruje Pracownią Badań Humanistycznych nad Problematyką Górską w Instytucie Filologii Polskiej UWr. Autorka ponad 100 rozpraw i artykułów naukowych oraz dwóch monografii poświęconych literaturze i kulturze. Redaguje... Read More →
avatar for Iwona Baturo

Iwona Baturo

Jury Konkursu "KSIĄŻKA GÓRSKA ROKU 2024"
Z wykształcenia biolog, z zawodu redaktorka i graficzka komputerowa, z zamiłowania autorka przewodników. Za Euroregion Beskidy otrzymała główną Nagrodę Magellana w kategorii przewodnik kieszonkowy. Kilka lat temu zrezygnowała z dobrej pracy w Warszawie i przeniosła si... Read More →
avatar for Marek Maluda

Marek Maluda

Jury Konkursu "KSIĄŻKA GÓRSKA ROKU 2024"
Antykwariusz górski, bibliofil, znawca historii literatury górskiej, nasz juror w Konkursie na Książkę Górską Roku od 2018 r. Kolekcjonuje od ponad 40 lat literaturę górską (Tatry, historia alpinizmu, przewodniki górskie), turysta górski, z pasją wędruje po górach wszystkich... Read More →
avatar for Paweł Zieliński

Paweł Zieliński

TRICAMP, Zalozyciel
Instruktor wspinaczki skalnej PZA. Członek Kadry Narodowej Alpinizmu PZA. Absolwent AWF Kraków. Paweł ze wspinaniem łączy całe życie. Pomysłodawca i założyciel organizacji Integrowanie Przez Wspinanie. Od 2017 roku jest instruktorem wspinaczki. Pasjonat wspinaczki górskiej... Read More →
avatar for Wadim Jabłoński

Wadim Jabłoński

Wadim Jabłoński - młody alpinista, kierownik programu Polski Himalaizm Sportowy. Pomimo wielu wypraw w odległe i ciekawe góry świata umiłował sobie Tatry, u podnóża których mieszka już prawie czwarty rok. 10 rzeczy na raz to dla niego za mało. Oprócz wszelakich form... Read More →
avatar for Maciej Kimel

Maciej Kimel

Maciej Kimel - rocznik 1998. Wspinacz młodego pokolenia, na stale związany z krakowskim klubem wysokogórskim Sakwa. Członek grupy młodzieżowej w latach 2019-2021. Obecnie członek programu Polski Himalaizm Sportowego. Na swoim koncie ma na kilka nowych dróg, pierwszych powtórze... Read More →
avatar for Krzysztof Wielicki

Krzysztof Wielicki

Krzysztof Jerzy Wielicki (ur. 5 stycznia 1950 w Szklarce Przygodzickiej, gm. Ostrzeszów) – polski wspinacz, taternik, alpinista i himalaista. Jest piątym człowiekiem na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum.Krzysztof zaczął się wspinać w wieku 20 lat. Podobnie... Read More →
avatar for Leszek Cichy

Leszek Cichy

Urodzony w 1951 r. Wspina się od grudnia 1969 r. taternik, alpinista i himalaista. Trudne zimowe drogi w Tatrach. Potem Alpy. Najważniejsze przejścia alpejskie to: Lewy Filar Freney na Mont Blanc, jednodniowe przejścia wsch. ściany Grand Capucyn oraz północnej ściany Matterhornu.Od... Read More →
avatar for Oswald Rodrigo Pereira

Oswald Rodrigo Pereira

Filmowiec, reporter i himalaista, zimą 2018 roku pojechał na narodową zimową wyprawę na K2 jako reporter. Od tego czasu uczestnik dziewięciu wypraw w Himalaje i Karakorum, autor filmów dokumentalnych i reportaży. Wszedł na pięć ośmiotysięczników bez wspomagania si... Read More →
avatar for Bartek Ziemski

Bartek Ziemski

Wspinacz i narciarz, członek Klubu Wysokogórskiego Sakwa, wszedł bez wspomagania się dodatkowym tlenem z butli na sześć ośmiotysięczników i zjechał z nich na nartach.W przypadku Kanczendzongi i Dhaulagiri były to pierwsze zjazdy narciarskie w historii. Bartek jest jednocześnie... Read More →
avatar for Piotr Pustelnik

Piotr Pustelnik

Piotr Pustelnik jest doktorem inżynierii chemicznej, pracownikiem naukowym Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.Jako trzeci z polskich himalaistów zdobył wszystkie 14 szczytów liczących powyżej 8000 m n.p.m. Koronę zamknęło wejście na Annapurnę (8091 m n.p.m.) w dniu 27 kwietnia 2010 r. o 13:45 czasu lokalnego.Dokonał tego jako trzeci Polak w historii po Jerzym Kukuczce i Krzysztofie... Read More →
avatar for Michał Kochańczyk

Michał Kochańczyk

Michał Kochańczyk – taternik, alpinista, polarnik, żeglarz, afrykanista – jednym słowem Człowiek Przygody. Michał Kochańczyk, urodzony w 1950 roku w Gdańsku,  z wykształcenia ekonomista i afrykanista,  jest  alpinistą,  polarnikiem, żeglarzem,  wspinał się  w... Read More →
avatar for Iwona Januszyk

Iwona Januszyk

skialpinistka, biegaczka górska, członkini Kadry Olimpijskiej PZA, wielokrotna Mistrzyni Polski, podopieczna trenera Tomasza Klisza, jedyna Polka regularnie osiągająca sukcesy w Pucharze Świata, latem regularnie zdobywa medale w biegach górskichZawodowo Instruktorka Szkolenia... Read More →
avatar for Bogumił Słama

Bogumił Słama

Moja przygoda z górami i taternictwem zaczęła się wcześnie.Będąc w Zakopanym w czasie wakacji poznałem pana Aleksandra Schiele – jednego z nestorów polskiego taternictwa, człowieka, który uczestniczył w akcji ratunkowej w Dolinie Jaworowej, kiedy to zginał Kilmek Bachleda... Read More →
avatar for Janusz Onyszkiewicz

Janusz Onyszkiewicz

About meJego biografią można wypełnić kilka życiorysów. Matematyk - wykładowca na wielu europejskich uniwersytetach, doktor Honoris Causa University of Leeds, grotołaz - uczestnik wielu wypraw do najtrudniejszych jaskiń, pierwszy osiągnął dno jaskini Śnieżnej w Tatrach... Read More →
avatar for Ditta Kicińska

Ditta Kicińska

Ditta Kicińska - geolożka, speleolożka, pracuje w Instytucie Geologii UAM.Jest członkinią Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego.Jej zainteresowania naukowe obejmują genezę i ewolucję systemów jaskiniowych oraz geologię regionalną. Badania prowadzi w jaskiniach... Read More →
avatar for Marek Wierzbowski

Marek Wierzbowski

Uprawiał i uprawia skialpinizm, wspinaczkę, narciarstwo wysokogórskie oraz taternictwo jaskiniowe. Na swoim koncie ma przejścia wielu dróg wspinaczkowych w różnych górach i skałach świata, oraz wiele trudnych zjazdów narciarskich. Instruktor Wspinaczki Sportowej, AWF Katowice... Read More →
avatar for Anna Okopińska

Anna Okopińska

Tak, to Ona dokonała 1. kobiecego przejścia grani Tatr Wysokich! I ustanowiła kobiecy rekord na ośmiotysięczniku! ANNA OKOPIŃSKA! Himalaistka. Taterniczka. Alpinistka. Fizyczka. Profesorka nauk fizycznych. Jej wspinaczkowe początki to 1966 rok. W 1970 r. z Danut... Read More →
avatar for Zbigniew Piotrowicz

Zbigniew Piotrowicz

Honorowy Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Festiwalu.Pomysłodawca i pierwszy Dyrektor naszej imprezy (w latach 1995 – 2005).Emigrant wewnętrzny – Zauroczony ideą hippisów i zniechęcony brakiem perspektyw na normalne życie w socjalistycznej ojczyźnie – na wie... Read More →
avatar for Joanna Piotrowicz

Joanna Piotrowicz

Na pytanie, od kiedy się wspina, odpowiada: „Od czasów, kiedy korkery i wiązanie się pod pachami były normą”. Instruktorka taternictwa, instruktorka w Centralnym Ośrodku Szkolenia PZA Betlejemka na Hali Gąsienicowej, prowadzi też jedną z pierwszych w Polsce prywatnych... Read More →
avatar for Grzegorz Bielejec

Grzegorz Bielejec

Taternik, alpinista, himalaista – wspina się od ponad 40 lat – otrzymał dyplom Fair Play 2014 Polskiego Komitetu Olimpijskiego w kategorii "Czyn czystej gry" za nocną akcję ratunkową tajwańskiego himalaisty w obozie IV na wysokości 7.400 metrów na Broad Peak (8051 m... Read More →
avatar for Iwona Bocian

Iwona Bocian

Wspina się od 2001 roku. Członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach.Od wielu lat w składach kolejnych Zarządów PZA.Człowiek od spraw różnych.Opiekun Funduszu im. Krzysztofa Berbeki. Fundusz wspiera rodziny i członków klubów zrzeszonych w PZA, którzy zostali poszkodowani... Read More →
Saturday September 7, 2024 14:00 - 15:30 CEST
02. Kinoteatr 4challenge

16:30 CEST

Gala Filmowa - ogłoszenie wyników Konkursu Filmowego i wręczenie nagród
Saturday September 7, 2024 16:30 - 17:30 CEST
Goście
avatar for Kasia Biernacka

Kasia Biernacka

Dyrektorka Konkursu Filmowego
Dyrektorka Programu Filmowego Festiwalu.Fotografka wyprawowa i outdoorowa oraz grotołazka, specjalizująca się m.in. w dokumentowaniu piękna podziemnego świata. Regularnie jeździ na międzynarodowe wyprawy naukowe, eksploracyjne i sportowe. Od 23 lat Kasia uczestniczy w międzynarodowym... Read More →
avatar for Bartosz Blaschke

Bartosz Blaschke

Juror Konkursu Filmowego 29. Festiwalu Górskiego
Juror Konkursu Filmowego 29. Festiwalu GórskiegoReżyser, operator i scenarzysta filmowy, absolwent Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy w Warszawie... Read More →
avatar for Małgorzata Prociak

Małgorzata Prociak

Jurorka Konkursu Filmowego 29. Festiwalu Górskiego
Jurorka Konkursu Filmowego 29. Festiwalu GórskiegoProducentka filmowa, menadżerka kultury, ekspertka funduszy filmowych.Ukończyła filologię czeską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia licencjackie i magisterskie na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej w PWSFTviT w Łodzi.Od... Read More →
avatar for Marcin Radomski

Marcin Radomski

Juror Konkursu Filmowego 29. Festiwalu Górskiego
Juror Konkursu Filmowego 29. Festiwalu GórskiegoKrytyk filmowy i dziennikarz, doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki. Gospodarz, autor i pomysłodawca programu KINOrozmowa na YouTube, czyli rozmów z aktorami, reżyserami i ekspertami z dziedziny filmu i seriali. Autor książki „Inny świat? Kino autorskie Doroty Kędzierzawskiej”. Członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych – FIPRESCI i Europejskiej Akademii Filmowej.Publikował w czasopismach takich jak „Kino... Read More →
avatar for Małgorzata Świderska

Małgorzata Świderska

Jurorka Konkursu Filmowego 29. Festiwalu Górskiego
Jurorka Konkursu Filmowego 29. Festiwalu GórskiegoReżyserka filmowa, autorka filmów dokumentalnych, spektakli operowych, zwiastunów filmowych i reklam. Doktora sztuk filmowych i teatralnych. Wykładowczyni Łódzkiej Szkoły Filmowej (PWSFTviT). Badaczka twórczości Andrzeja... Read More →
Saturday September 7, 2024 16:30 - 17:30 CEST
02. Kinoteatr 4challenge

18:00 CEST

Zmiana. Jak na nowo napisać swoją życiową historię - wykład motywacyjny PAWŁA KUNACHOWICZA
Saturday September 7, 2024 18:00 - 19:30 CEST
Czy kiedykolwiek marzyliście o zmianie, ale brakowało Wam odwagi, by postawić pierwszy krok?
W ramach festiwalu będziecie mieli niepowtarzalną okazję posłuchać historii Pawła, który odważył się zmienić swoje życie o 180 stopni.
Prelekcja i warsztat motywacyjny „Zmiana. Jak na nowo napisać swoją życiową historię” to inspirujący wykład, podczas którego Paweł opowie, jak podjąć decyzję o zmianie i jak przetrwać tę fascynującą, choć często trudną podróż ku nowemu życiu.
Jego opowieść jest nie tylko inspiracją, ale również dowodem na to, że każdy z nas może napisać swoją historię na nowo.

Książka pod tym samym tytułem bierze udział w konkursie "KSIĄŻKA ROKU 2024".
Po prelekcji, wraz z wydawnictwem PASCAL, zapraszamy na spotkanie z autorem do naszej Księgarni Festiwalowej oraz podpisywanie książki, która z pewnością dostarczy Wam motywacji do działania.

O KSIĄŻCE:

„Zmiana. Jak na nowo napisać swoją życiową historię” - PAWEŁ KUNACHOWICZ, Wydawnictwo Pascal

Pewnego letniego dnia oddał swoją legitymację radcy prawnego i poprosił o wykreślenie z zawodu. Z eleganckimi butami, garniturami i krawatami spakowanymi w worki na śmieci, stał się kimś prawdziwszym. Poczuł w sobie moc. Zdecydował się kupić bilet w jedną stronę, mimo że nie do końca znał odpowiedź na pytanie: jak to będzie?
Paweł Kunachowicz zmienił w swoim życiu (prawie) wszystko. Z miasta wyprowadził się na wieś, język polski zamienił na francuski, z prawnika stał się przewodnikiem wysokogórskim.
Każdy pragnie zmiany, niewielu wie, jak to zrobić. Odkładamy zmianę na później: gdy zarobimy wystarczająco dużo pieniędzy, rozwiążemy domowe problemy, poukładamy sprawy w firmie. To „później” często nie następuje nigdy.
  •     
  • Jak znaleźć miejsce na marzenia?
  •    
  • Jak posprzątać stare, by możliwe stało się nowe ?
  •    
  • Jak nauczyć się odnajdywać swoje powołanie i talenty?
  •    
  • Jak nieustająco ustalać cele i priorytety i mówić: sprawdzam?
  •    
  • Jak zrealizować plany, zanim stracą termin ważności?
Zmiana to podróż, która się nie kończy. Pozwól sobie na przemianę tyle razy, ile potrzebujesz, aby być w pełni szczęśliwym i wolnym. Jeżeli nadal brakuje ci odwagi, przeczytaj tę książkę. To niezwykły zapis skomplikowanego procesu zmiany – osobisty, szczery i do głębi motywujący.


Goście
avatar for Paweł Kunachowicz

Paweł Kunachowicz

Paweł Kunachowicz - przewodnik wysokogórski IFMGA i instruktor narciarstwa. Członek francuskiego syndykatu przewodników wysokogórskich SNGM oraz Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich PSPW.  Zamiast sądu i kancelarii (był radcą prawnym) wybrał góry, cho... Read More →

Saturday September 7, 2024 18:00 - 19:30 CEST
02. Kinoteatr 4challenge

19:45 CEST

Ścieżki Himalajów, Ścieżki Życia. Opowieść Nepalskiego Sherpy w Polsce
Saturday September 7, 2024 19:45 - 20:45 CEST
Zapraszam na opowieść o życiu w Himalajach i drodze, która zaprowadziła mnie do Polski.
Jako nepalski Sherpa podzielę się wspomnieniami z dzieciństwa w Himalajach, dorastania w surowych warunkach oraz o pasji, która poprowadziła mnie ku profesjonalnej pracy przewodnika górskiego w Nepalu.
Opowiem również o miłości, która zrodziła się wśród himalajskich szczytów i zawiodła mnie do Polski.
Opowiem, jak łączę życie między dwoma krajami i jak realizuję swoje marzenia, organizując wyprawy górskie do serca Himalajów.
To będzie opowieść o przygodach, wyzwaniach i niezwykłych momentach na mojej ścieżce życia.

Do zobaczenia!

Nima Sherpa


Goście
avatar for Nima Sherpa

Nima Sherpa

Nazywam się Nima Sherpa, jestem Nepalczykiem mieszkającym na co dzień w Polsce we Wrocławiu (od 10 lat). Z zawodu jestem licencjonowanym przewodnikiem górskim i od wielu lat pracuję w tym zawodzie, prowadzę również swoją agencję górską - Meroway Adventure Nepal. Posiadam... Read More →

Saturday September 7, 2024 19:45 - 20:45 CEST
02. Kinoteatr 4challenge
 


Share Modal

Share this link via

Or copy link

Filter sessions
Apply filters to sessions.
Filtered by Date -